неділя, 16 лютого 2025 р.

ІННОВАЦІЙНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ "ОДМ" ЯК ІНСТРУМЕНТ ПРОФЕСІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

 

13 лютого 2025 року в Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 11  (директор Бурденюк Т.Г., заступник директора Задоріжна Т.З.)  відбувся захід, який об’єднав заступників директорів з НВР школи І ст., вчителів початкових класів та гостей, представників навчально-методичного центру «Освіта. Діти. Майбутнє» (м. Київ). Семінар став цікавим майданчиком ознайомлення з досвідом роботи реалізації інноваційного освітнього проєкту ОДМ.

Основний спікер заходу Анна Цисаренко, методистка НМЦ «ОДМ» представила присутнім концептуальні засади Проєкту. 

Учасники побували у творчих лабораторіях вчителів початкових  класів, відвідали уроки в 1,2,3 класах. Прокопенко Ірина зачарувала присутніх своїм підходом до викладання української мови і літературного читання та курсу «Я і світ». Її урок у 3 класі «Власні та загальні іменники. Велика буква у власних назвах»    показав, як можна обєднати мовно-літературний та природознавчий матеріали.    
Холодняк Валентина продемонструвала на уроці математики у 2 класі «Таблиця ділення числа 3. Проста задача на ділення на рівні частини», як через інтерактивні завдання та ігри формувати в учнів практичні навички, необхідні у повсякденному житті. 

Урок мистецтва у 1 класі «Дитяча опера» , проведений Яциковською Тетяною, став прикладом того, як педагог може поєднувати інтегроване навчання з медіапростором та емоційним розвитком учнів.

Підбиваючи підсумки роботи семінару, педагоги дійшли висновку щодо доцільності й ефективності впровадження інноваційного проєкту «ОДМ», створення нової моделі розвивального інформаційно-освітнього середовища початкової школи.

Висловлюємо щиру вдячність адміністрації та педагогічному колективу ТЗОШ № 11 за допомогу в організації та проведенні такого важливого заходу!



середа, 5 лютого 2025 р.

КЕЙС ВИХОВАТЕЛЯ ГПД: ЯК ПРАЦЮВАТИ З ДІТЬМИ ПОКОЛІННЯ "АЛЬФА"

 

Сьогодні педагоги повинні знати головні риси сучасних школярів та як їх спрямувати в корисне русло. До школи зараз приходять абсолютно нові за типом мислення учні - діти покоління "альфа", яким судилося остаточно зануритися в світ цифрового простору і адаптувати життя під нові реалії.

Як вчителям і батькам з інших поколінь уникнути конфліктів з ними і налагодити співпрацю? Про це йшла мова на практикумі з вихователями ГПД, який відбувся 05 лютого 2025року в онлайн-режимі.

Під час роботи педагоги  з'ясували головні риси сучасних дітей, грунтовно проаналізували особливості їх мислення, з'ясували вплив цифрових технолій на розвиток дітей, визначили шляхи включення учнів в освітній процес ГПД з урахуванням можливостей їх розвитку.

Окрім здобуття практичних навичок щодо ефективної співпраці з дітьми покоління "альфа", учасники обмінялися досвідом роботи та поділилися власними шляхами вирішення даної проблеми. 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ:

https://docs.google.com/presentation/d/18bN3YrBAOBpU0VpF1wILntd2D5dWr7cD/edit?usp=sharing&ouid=107155596294026823179&rtpof=true&sd=true