четвер, 25 квітня 2024 р.

ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ШКОЛЯРІВ У КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ НУШ

 


Сучасний світ стикається зі складними екологічними викликами, і формування екологічної компетентності в молодших школярів стає дедалі більш важливим завданням. Молодший шкільний вік - це той час, коли формуються базові цінності і ставлення до довкілля. Екологічна компетентність передбачає розуміння важливості природи та здоров'я людини, а також формування здатності діяти на користь навколишнього середовища.

23 квітня 2024 року в режим онлайн відбулось засідання Проблемної групи вчителів початкових класів з питань формування екологічної культури молодшого школяра.

Педагоги ознайомилися з основними тезами екологічної освіти, виховання та шляхів їх реалізації.

Основні методичні аспекти формування  екологічної компетентності здобувачів освіти у своєму виступі «Реалізація наскрізної змістової лінії “Екологічна безпека та сталий розвиток»  як засіб формування ключових компетентностей»  розкрила Надія Гордіюк, консультант ТКМЦНОІМ.

Свій досвід роботи з даної проблеми представила вчитель-методист ТЗОШ № 20 Пасічник Марія Павлівна. Учителька презентувала комплексний підхід до теми збереження екології та шляхи  формування компетентності. Було зазначено, що формування екологічної компетентності у молодших

школярів не тільки сприяє збереженню природи, але й розвиває критичне мислення, відповідальність та бережливість. Ці цінності є необхідними у сучасному світі, де сталість та збереження навколишнього середовища стають все актуальнішими завданнями.

Підбиваючи підсумки роботи, педагоги дійшли висновку, що формування екологічної компетентності молодших школярів - це важлива складова сучасної освіти. Подолання екологічних викликів потребує активної участі кожного громадянина, і навчання молодших школярів є ключем до створення сталого та екологічно відповідального майбутнього.

                                         

РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо формування екологічної культури молодшого школяра

1.        Сприяти  нагромадженню екологічних знань.

2. Виховувати любов до природи, прагнення берегти, примножувати її багатства.

3.     Формувати вміння та навички діяльності в природі.

4.    Збагачувати всі предмети екологічно спрямованим змістом  і міжпредметними звязками.

5.    Здійснювати позаурочну діяльність з вивченням довкілля і заохочення дітей до практичних справ щодо його збереження.

6.    Залучати школярів до дослідницької діяльності в індивідуальних та групових проєктах.

7.    Проводити екологічні тижні, вікторини, конкурси малюнків.

8.    Практикувати екологічне просвітництво батьків.

Немає коментарів:

Дописати коментар