понеділок, 30 жовтня 2017 р.

РОЗВИТОК ДИТИНИ НА ЕТАПАХ ДОШКІЛЬНОЇ І ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

ЗАСІДАННЯ ПРОБЛЕМНОГО СТОЛУ  ВИХОВАТЕЛІВ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ  І ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Школа не повинна вносити різкого перелому в життя дитини.
 Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити сьогодні те, що робила вчора. 
Нехай нове з'являється в її житті поступово і не збентежує лавиною переживань.
В.О.Сухомлинський
      Вступ до школи є важливим етапом у житті кожної дитини. Перед нею відкривається невідомий світ - цікавий, загадковий, непростий, який із собою несе радість і хвилювання, перші кроки шляхом життя.
   Сучасна освіта має забезпечити комфортний вступ кожної дитини з дошкільного дитинства у світ навчання. При цьому навчання розуміється не тільки як формування у дитини знань умінь і навичок, а як основа всебічно розвиненої особистості дитини. У початковій школі дитина вперше стає суб'єктом соціальної діяльності, коли слід виконувати не тільки те, що хочеться, а й те, що треба, чого вимагає вчитель.
Тому в ході підготовки дитини до школи важливе наступництво в роботі початкової школи та дитячого садка.


25  жовтня 2017 року на базі  Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа –колегіум  Патріарха Йосифа Сліпого»   відбулось засідання проблемного столу  вихователів  дошкільних навчальних закладів  та вчителів початкових класів з теми «Діагностика невдач у навчанні першокласників», мета якого - здійснити аналіз причин, що призводять до невдач у навчанні першокласників; з'ясувати особливості адаптації першокласників, включаючи дошкільний етап; налагодити співпрацю між дошкільними  і загальноосвітніми навчальними закладами.

четвер, 26 жовтня 2017 р.

МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР "НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА - НОВІ ПІДХОДИ ДО НАВЧАННЯ І ВИКЛАДАННЯ"



24-25 жовтня 2017 року у Києві відбувся Міжнародний семінар «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання». Упродовж цих двох днів учасники семінару – керівники, заступники  директорів, учителі початкових класів 100  пілотних шкіл України, координатори та тренери проекту поділилися першим досвідом роботи з питань впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, опрацьовували нові методики навчання спільно з австрійськими колегами, представниками Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».