понеділок, 22 червня 2020 р.

ПРОЄКТ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДИСТАНЦІЙНУ ФОРМУ ЗДОБУТТЯ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДИСТАНЦІЙНУ ФОРМУ ЗДОБУТТЯ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ


Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти.
У ньому передбачається врегулювати реалізацію механізму дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти за 2 напрямками:
- за дистанційною формою як окремою формою здобуття освіти;
- використання технологій дистанційного навчання під час організації здобуття освіти за різними формами (денною, вечірньою, заочною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою), педагогічним  патронажем).
Планується спрощення процедур організації дистанційного навчання для закладів освіти і здобувачів освіти, які бажають навчатися дистанційно. У тексті проєкту акта враховано особливості дистанційного навчання під час карантину, а також передбачено умови для реалізації змішаного навчання. Проєктом акта не перебачено положення щодо оплати праці, наповнюваності класів (груп), штатного розпису, оскільки ці питання належать до предмета регулювання інших нормативних актів.

Пропозиції та зауваження до проєкту можна надсилати до 21 липня 2020 року на е-пошту storchak@mon.gov.ua з темою повідомлення «Громадське обговорення».

четвер, 11 червня 2020 р.

НАВИЧКА ЧИТАННЯ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

ДЛЯ САМООСВІТИ ВЧИТЕЛЯ

Під час дистанційного навчання, за свідченням багатьох учителів, у зоні ризику опинилась навичка читання. Пропонуємо публікації Валентини Олександрівни Мартиненко, які  в цій ситуації мають особливу актуальність.

середа, 10 червня 2020 р.

ФОРМУВАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ В НУШ: ПЕРШИЙ ДОСВІД


У 2018-му році першачки України пішли до Нової української школи. Реформа освіти стосується різних аспектів шкільного життя, підходів до викладання та оцінювання. Зокрема, для учнів перших класів відійшли у минуле табелі, а звичні оцінки у вигляді абстрактних цифр замінили на конкретні критерії особистого розвитку, опанування компетентностей і навичок. Тепер батьки можуть дізнатись про успіхи своєї дитини зі «Свідоцтва досягнень». Цей документ дає ширше розуміння поступу школяра і допомагає вчителю формувати індивідуальні підходи до кожного.
Про те, як тепер працюють над помилками у початковій школі, чому в НУШ відмовились від традиційного оцінювання та у який спосіб інформують батьків про здобутки в навчанні, розповідає одна з ідеологинь Нової української школи та колишня радниця Міністра освіти і науки України Оксана Макаренко.
                   http://osvita.ua/school/74524/

понеділок, 1 червня 2020 р.

ОНЛАЙН СЕМІНАР "Я - Дослідник 2.0 та Сінгапурська математика: варіативні концепції впровадження концептуальних засад Нової української школи"


Шановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь в онлайн семінарі "Я-Дослідник 2.0 та Сінгапурська математика: варіативні концепції впровадження концептуальних засад Нової української школи", який відбудеться 04 червня 2020 року.
Реєстрація на онлайн семінар: https://forms.gle/uaLabz11j3UKcbQU6
Посилання на перегляд: трансляція відбудеться 04.06.2020 з 15:00 до 17:00
Під час онлайн семінару ви:
- познайомитесь з варіативними шляхами впровадження концептуальних засад Нової української школи в практику закладів середньої освіти;
- ознайомитесь з програмою проєкту "Я-дослідник 2:0: початкова школа" та можливостями запровадження проєкту в закладах загальної середньої освіти;
- дізнаєтесь про особливості сінгапурської методики викладання математики в початковій школі і про те, як можна застосувати досвід Сінгапуру до:
- урізноманітнення групової та парної роботи учнів на уроках;
- організації і проведення практичних робіт на уроці та вдома;
- розвитку логічного мислення учнів;
- впровадження ігрової методики.
Отримаєте пораду, як реалізувати завдання Концепції Нової української школи у закладі освіти щодо формування в учнів однієї з ключових науково-природничої компетентності, і в чому тут допоможе авторський навчальний курс "Я досліджую світ".
До участі в онлайн семінарі запрошуються:
- керівники закладів середньої освіти;
- вчителі початкових класів, які будуть працювати у 1-му та 2-му класах;
- методисти;
- батьки та усіх бажаючі.
Бажаємо творчих успіхів!

Трансляція відбудеться 3 червня о 12:00 на каналі Youtube та у Facebook.
Пряме посилання конференції на Youtube каналі “Якості освіти”
https://youtu.be/c13wgwrIhhM
ФБ сторінка проекту “Якості освіти”
https://www.facebook.com/yakistosvity/