пʼятниця, 1 грудня 2023 р.

ПРАКТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ СІНГАПУРСЬКОЇ МЕТОДИКИ У ВИКЛАДАННІ МАТЕМАТИКИ

 

Математика - основний предмет  у сінгапурській школі. "Сінгапурський метод" викладання математики було розроблено у 1980-их роках. Базується він на розвитку навичок вирішення проблем. До його розробки було долучено кращих науковців та психологів. Держава вклала значні кошти в апробацію та перевірку створеної методичної системи.

З 2020 року математику за сінгапурською методикою уже викладають в Україні, а з 2022 року – у Тернопільській початковій школі № 5, вчитель Брацун Вікторія Віталіївна.

01 грудня 2023 року відбулось засідання Інтерактивної школи вчителя початкових класів, на якому  педагоги  дізнались, чому сінгапурська математична освіта є такою ефективною, в чому її особливості та як можна використати цей досвід у власному закладі при навчанні учнів математики вже з 1 класу.


Учителька ТСШ № 5 Брацун В.В. провела  майстер-клас, продемонструвавши  практичне значення елементів сінгапурської методики у викладання математики в НУШ.  

 Педагоги познайомились з варіативними шляхами  впровадження в практику концептуальних засад Нової української школи, використовуючи сінгапурську методику.



Презентація:

https://docs.google.com/presentation/d/1qWD_0asSI7BZ8rgYi-O3yTy5SQ-_41VC/edit?usp=sharing&ouid=107155596294026823179&rtpof=true&sd=tru


        ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ

«СІНГАПУРСЬКОЇ  МАТЕМАТИКИ»

·         Увага акцентується не на вивченні великих обсягів інформації, а на розумінні учнями базових математичних понять. Велика частка часу на уроці виділяється на формування уявлення про поняття.

·         Будь-яке поняття вводиться від конкретного до абстрактного в три етапи (робота з предметами – робота з малюнками – робота з абстракціями).

·         Навчання будується на розв’язанні життєвих проблемних ситуацій. На початку кожного уроку створюється проблемна ситуація, розв’язання якої учні з учителем мають знайти за допомогою математики.

·         Значна увага приділена моделюванню: і під час викладу вчителем теорії, і під час розв’язування учнями завдань. Учні постійно моделюють проблемні ситуації за допомогою предметів, малюнків чи схем. Під час розв’язування задач надзвичайна увага приділяється створенню до них схем. До створення схем учнів привчають з 1 класу на дуже простих задачах.


·         Неодноразове повторення пройденого матеріалу та на кожному новому рівні – поглиблення знань.

·         Використання парних і групових форм навчання.

·         Вітається не запам’ятовування алгоритмів, а пошук власних способів розв’язання завдань.

·         Наскрізна лінія вивчення математики в Сінгапурі – розвиток логічного мислення учнів.