понеділок, 20 серпня 2012 р.

Особливості організації навчання в перших класах

Компетентнісна спрямованість нових навчальних програм
    Організація навчання в перших класах здійснюється за навчальними програмами інваріантної складової, розробленими на виконання Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 462 від 20.04.2011, та затвердженими Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (наказ МОНмолодьспорту України від 12.09.2011 «Про навчальні програми для 1—4 класів загальноосвітніх навчальних закладів»).
          Навчальні програми побудовано на засадах особистісно орієнтованої освіти, системного і компетентністого підходів, що зумовлює відповідний відбір змісту і чітке визначення результативної складової його засвоєння.
          Відповідно до вимог Державного стандарту структура змісту початкової освіти охоплює різні рівні знання про: навколишній світ (факти, уявлення, описи, поняття, явища, події, закономірності); способи пізнавальної і практичної діяльності (правила, вказівки, алгоритми дій, плани); людину, природу, суспільство; способи навчальної діяльності (уміння і навички); досвід творчої діяльності; цінності.

середа, 1 серпня 2012 р.

Педагогічно-методичний аспект організації навчально-виховного процесу для шестирічок

Поради учителям, які серце віддають дітям
     Проблема навчання шестирічних першокласників має багатоаспектний комплексний характер. Навчально-виховний процес у початковій школі спрямований на оновлення змісту, форм і методів навчання. Навчальна діяльність доповнюється іншими видами діяльності, які впливають на розвиток дитини.
     Перехід від статусу дошкільника до статусу школяра — найскладніший момент у житті дитини, який пов'язаний із входженням у нове соціальне середовище з новим типом стосунків з дорослими, однолітками, новою навчальною діяльністю, що відбувається в кризовий період.
     Успішній адаптації першокласника до школи сприяє правильна організація навчального-виховного процесу:
наявність матеріальної бази (класна та ігрова кімнати, спальня, окреме приміщення для рухливих ігор, роздягальня, туалет);

середа, 30 травня 2012 р.

Проблеми адаптації шестирічок до школи

Поради батькам, які люблять своїх дітей
Сьогодні прийшли до першого класу діти – шестирічки, які навчатимуться у початковій школі чотири роки. Вступ до школи — переломний момент у житті дитини. Він пов'язаний із побудовою нового типу стосунків з оточенням (ровесниками й дорослими), засвоєнням нового виду основної діяльності (навчальної, а не ігрової). Змінюється все: обов'язки, оточення, режим. Це «кризовий період» у житті дитини, і ця «криза» виявляється у тому, що свою потребу в грі вона має задовольняти навчальними способами. 
Адаптація дитини до школи відбувається не одразу. Не день і не тиждень потрібно для того, щоб призвичаїтися до школи по-справжньому. Це досить тривалий процес, пов'язаний зі значним напруженням усіх систем організму. Тільки через 5-6 тижнів поступово підвищуються та стають стійкішими показники працездатності, у дитини спадають напруження та тривожність. Залежно від стану здоров’я, сімейної ситуації, відвідування чи не відвідування дитячого садка адаптація до школи, до нових умов життя може мати різний перебіг.

четвер, 23 лютого 2012 р.

План дій з підготовки до переходу на новий Державний стандарт початкової загальної освіти

З 1 вересня 2012 року у початковій школі розпочнеться поступове впровадження нового  Державного стандарту початкової загальної освіти. Інформаційно-методичний центр освіти м. Тернополя розробив ПЛАН ДІЙ з підготовки до переходу на новий  Державний стандарт початкової загальної освіти, який пропонуємо для ознайомлення. Просимо надсилати Ваші зауваження і побажання.


ПЛАН ДІЙ

Інформаційно-методичного центру освіти м. Тернополя

з підготовки до переходу на новий

Державний стандарт початкової загальної освіти