середа, 20 квітня 2022 р.

НАСТУПНІСТЬ І ПЕРСПЕКТИВНІСТЬ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ ПОЧАТКОВОЇ ТА БАЗОВОЇ ОСВІТИ

 

   

19 квітня 2022 р. в режимі онлайн відбувся  науково–практичний семінар «Методичний інструментарій для педагогів базової школи на засадах концепції Нової української школи».

Захід  проведено з метою підвищення рівня професійної компетентності заступників директорів ЗЗСО м. Тернополя щодо роботи по забезпеченню наступності та перспективності між рівнями освіти, узагальнення досвіду щодо упровадження нового Державного стандарту початкової освіти як важливого фактору у вирішенні проблем наступності на різних ступенях навчання.               

  Було розглянуто   й    обговорено такі питання:

1.     Головні компоненти Концепції НУШ.

2.    Нові ролі вчителя.

3.    «Канва»розвитку учня: ключові компетентності і наскрізні вміння.

4.    Системно-діяльнісний підхід як філософія освіти НУШ.

5.     Риси сучасних школярів і як їх спрямувати в корисне русло.

     

У ході обговорення присутні мали можливість обмінятися практичним досвідом, отримати відповіді на питання, які їх цікавлять, методичні рекомендації щодо забезпечення наступності та перспективності між рівнями освіти.


Презентацію переглянути тут:


https://docs.google.com/presentation/d/1CvfUqMUxqwZKpIHwiaWqGdhXVkot6TXx/edit?usp=sharing&ouid=107155596294026823179&rtpof=true&sd=true

пʼятниця, 15 квітня 2022 р.

СИСТЕМНО-ДІЯЛЬНІСНИЙ ПІДХІД У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ ЯК ФІЛОСОФІЯ ОСВІТИ НУШ

 

Сьогодні, в період реформування освіти, важливою проблемою залишається, як навчати вчителям і як навчатися дітям. Адже підхід, який працював 5-10 років тому, тепер уже не працює. Діяльнісний підхід,  може стати відповіддю на це питання, оскільки саме у діяльнісному підході школярі здобувають готовність до викликів сучасного світу, який надзвичайно швидко змінюється.

Під час роботи системно-діяльнісної локації освітнього трансфер-містечка інноваційних можливостей – 2022 учителі початкових класів збагатили власний досвід і глибше занурились у поняття діяльнісного підходу в освітньому процесі, що будується на основі активної дії та діяльності дітей. А також познайомились з результатами досліджень наукової спільноти The LEGO Foundation щодо даної проблеми.

Щиро дякую всім учасникам за співпрацю!!!





РЕКОМЕДАЦІЇ

1. Не давати дитині готових рішень.
2. Залучати дітей до співпраці.
3. Віддавати ініціативу дітям.
4. Використовувати відкриті запитання і завдання.
5. Пробувати знову і знову.
6. Відчувати радість пізнання.

середа, 6 квітня 2022 р.

ЦІННІСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПРЕДМЕТІВ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ В КОНТЕКСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ІДЕЙ КОНЦЕПЦІЇ "НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА"

 


05 квітня 2022 р. для вчителів художньо-естетичного циклу м. Тернополя відбувся вебінар з питань запровадження Концепції «Нова українська школа» в середній школі, а також реалізації наступності між початковою та базовою середньою освітою.

У ході вебінару учасники опрацювали як теоретичні, так і практичні аспекти організації освітнього процесу в Новій українській школі, основні підходи, технології, необхідні для роботи вчителя.

Зустріч пройшла в атмосфері співпраці й педагогічної творчості.