вівторок, 26 березня 2024 р.

РОЛЬ ПАРТНЕРСТВА В РОБОТІ ВЧИТЕЛЯ

 

Довіра освіти починається з педагогіки партнерства, що є одним із ключових компонентів НУШ – педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.

26 березня 2024 року відбулося онлайн засідання Адаптативного клубу педагога-інтерна для проведення апгрейду інструментів, які необхідні сучасному вчителю для побудови партнерських відносин з дітьми та їх батьками.

Молоді учителі дізналися про особливості та способи партнерської взаємодії всіх учасників освітнього процесу, отримали практичні навички в побудові партнерських взаємин.

Підбиваючи підсумки зустрічі,  учасники    зрозуміли, що партнерство   не гострокутним трикутником, а колом, яке символізує гармонію, емпатію і синергію відносин, спрямованих на побудову освітньої траєкторії дитини.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ:
https://docs.google.com/presentation/d/1fGPS02vg-FSVMhEF-Fwrxd4K8i-hAucO/edit?usp=sharing&ouid=107155596294026823179&rtpof=true&sd=true

ПОРАДИ ВЧИТЕЛЮ ЩОДО 

СПІЛКУВАННЯ З БАТЬКАМИ

·       Слухайте уважно. Дайте це зрозуміти, зосередивши свою увагу на іншій людині й дивлячись на неї. Будьте уважними, намагайтесь не відволікатися, зокрема на власні думки.

·       Підтримуйте бесіду, вживаючи короткі репліки  («Так?», « А потім?» тощо), переконайтеся, що ваш співрозмовник бачить, що ви слухаєте його уважно й готові продовжити спілкування з ним. Не переривайте співрозмовника – дайте йому можливість закінчити речення.

·       Ставте відкриті запитання, які дадуть співрозмовнику змогу глибше зрозуміти суть проблеми. Наприклад: «Що ви маєте на увазі?», «Не могли б ви навести приклад?» або «Чи не хочете ви розповісти про це більше?».

·       Не забувайте, що інша людина має свої почуття і думки. Не  нав’язуйте свої ідеї, думки, відчуття, поради.

·       Виявляйте  співчуття не лише словами, а й поведінкою.

·       Намагайтеся зрозуміти почуття і думки співрозмовника. Звертайте увагу на міміку під час розмови, на манеру розмовляти – інтонацію, силу голосу тощо.

·       Слухайте не лише слова, а й почуття, які ховаються за ними.

·       Наприкінці розмови підсумуйте своїми словами, що інші хотіли донести до вас.

Активне слухання потребує достатньо часу, тому сплануйте цю зустріч заздалегідь

пʼятниця, 8 березня 2024 р.

РОЗВИТОК ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ ШКОЛЯРІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ

 

Узагальнено, що урок математики надає можливості розвитку емоційного інтелекту учнів, оскільки вирізняється з-поміж інших предметів особливою емоційною атмосферою. Під час навчання учень не лише рахує, але й розмірковує, хвилюється, переживає, оцінює себе та друзів.

06 березня 2024 року була проведена онлайн зустріч із вчителями математики з теми «Розвиток емоційного інтелекту школярів на уроках математики». 

Мета заходу – підвищення рівня предметної та методичної компетентностей педагогів у впровадженні принципів розвитку емоційного інтелекту через ефективні форми роботи на уроках математики.

Підбиваючи підсумки, учителі дійшли висновку, що педагог повинен стати провідником емоцій і допомагати учневі в пошуку власних ресурсів, віри в себе, своїх можливостей і сил для подолання труднощів. Підключення емоційної сфери учня в процесі вивчення математики сприяє більш успішному засвоєнню математичних понять, уявлень.





вівторок, 5 березня 2024 р.

СТВОРЕННЯ МОДЕЛІ АДАПТАТИВНОГО ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

04 березня 2024 року відбувся навчально-методичний онлайн-семінар  "Створення моделі адаптативного інформаційно-освітнього середовища початкової школи" для заступників директорів з навчально-виховної роботи школи І ст. і керівників шкільних методичних структур з метою ознайомлення з новим   інноваційним освітнім проєктом для початкової школи «Діти. Освіта. Майбутнє».

Надія Гордіюк, консультант ТКМЦНОІМ, у співпраці з педагогами  ТЗОШ № 11, 14, 24, ТЛ №21-СМШ, які розпочали впровадження проєкту у 2023-2024 н.р., визначили алгоритм входження закладу в освітній проєкт, презентували комплексний методичний супровід проєкту, познайомили з дидактичним забезпеченням проєкту.

Учителі початкових класів ТЗОШ № 14 Галущак І.Я. та ТЗОШ № 11 Прокопенко І.Б.  поділилися практичном досвідом з реалізації проєкту у 1 та 2 класах. Педагоги продемонстрували креативне використання новітніх методик навчання та цифрових інструментів на уроках.

Учасники семінару грунтовно та всебічно обговорили усі етапи роботи в проєкті ОДМ.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ:



https://docs.google.com/presentation/d/1-6o8iaL6ZBFKTwJGBvqODGxuZeR1qNsA/edit?usp=sharing&ouid=107155596294026823179&rtpof=true&sd=true