пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ЗАХОПЛЮЮЧИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС В ГПД

 Група продовженого дня є однією із форм виховання дітей і допомагає організувати комфортні  умови для їхнього відпочинку, навчання і виховання, поєднання навчально-виховної роботи на уроках і в позаурочний час.

Відповідно до Концепції «Нова українська школа» освітній процес у навчальному закладі повинен будуватися відповідно до потреб особистості та індивідуальних можливостей дітей, зростання їх самостійності  й творчої активності.

Обов'язок школи забезпечити розвиток кожній дитині. Як допомогти учневі знайти у освітньому процесі її особистісний смисл, перетворивши нудну повсякденну рутину в захоплюючий особистісно значущий процес, що допомагає знайти успіх?  Про це йшла мова на методичному практикумі, проведеного в режимі онлайн.

Під час методичного діалогу було з’ясовано, що значна частина  вихователів ГПД, особливо молодих,  зустрічають значні труднощі в організації діяльності ГПД, недооцінюють можливості, які надає режим продовженого дня у підвищенні ефективності навчально-виховної роботи.

Успішна робота продовженого дня залежить від того, наскільки правильно організована  діяльність кожного школяра. Кожна дитина – геній від народження! У кожної дитини є свої здібності, таланти. Важливо ефективно розкрити потенціал кожної особистості і допомогти їй ефективно взаємодіяти з навколишнім світом. Тому педагогу важливо індивідуалізувати співпрацю зі школярами.

Присутні проаналізували теорію множинного інтелекту - систему, що допомагає знайти найефекимвніший підхід до кожного вихованця, а також отримали інформацію щодо проведення цікавих вправ для розвитку усіх видів інтелекту під час різних режимних моментів ГПД.

Наприкінці заняття вихователі змоделювали проєкт «Подорож у Карпати», розробили методичні рекомендації.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ:

https://docs.google.com/presentation/d/1FTt8bQm7SaoGbsrkY5TFMQVGYkxGIZoU/edit?usp=sharing&ouid=107155596294026823179&rtpof=true&sd=true

 

неділя, 17 листопада 2024 р.

МІСЬКИЙ ЕТАП XXV МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

 

16.11.2024 в ТСШ№7 відбувся міський етап ХХV Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Дякуємо учасникам/учасницям конкурсу, голові журі - кандидату філологічних наук, доценту ТНПУ ім. В.Гнатюка Оксані Вербовецькій,  учителям-словесникам, учителям початкових класів, педколективу і дирекції ТСШ№7 за співпрацю!


Наказ про проведення і завдання  прикріплено.

Протоколи тут:

3

4  


четвер, 7 листопада 2024 р.

ЯК РОЗВИВАТИ МЕДІАГРАМОТНІСТЬ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

 

Сьогодні відбувається переорієнтація навчання з засвоєння величезної суми знань  на освоєння компетентностей. Це передбачає формування вмінь молодшого школяра працювати з інформацією: шукати, аналізувати, критично оцінювати інформацію в медіатекстах, переосмислювати її, відбирати необхідну та використовувати для вирішення певних задач. На формування цих умінь спрямована нова змістова лінія мовно-літературної освітньої галузі «Досліджуємо медіа».

06 листопада 2024 року на базі ТЗОШ № 10 (директор Андрій Газилишин)  для учителів початкових класів проведено інформаційно-методичний захід «Як розвивати медіаграмотність молодшого школяра».

Спочатку, щоб перевірити свої знання з медіаграмотності,  педагоги за технічної підтримки вчителя інформатики, курсу «Я у медіапросторі» Оксани Милян, пройшли тест.

Далі заступник директора з НВР Наталія Шевченко розповіла про важливість медійної складової у сучасному розумінні поняття «грамотність», підходи до навчання медіаграмотності в початкових класах, обов’язкові результати навчання здобувачів освіти Нової української школи з нею пов’язані, презентувала навчальні програми, посібники, методичні матеріали, за якими працюють педагоги школи, викладаючи курс «Я у медіапросторі».

 Для свідомого підходу до формування в учнів медіанавичок учителі  опанували низку основних понять, зокрема: медіа, медіаграмотність, малінформація, інформаційна бульбашка, тощо. А  зробити це легко та результативно допомогла гра «Факт-вигадка», проведена вчителем початкових класів Ольгою Михайлишин.

Учитель – методист  Руслана Томащук у своїй роботі вдало поєднує акценти на творче сприймання медіа та розвиток здатності учнів створювати власну медіапродукцію.

Особливе захоплення викликав у педагогів майстер-клас  Томащук Р. із створення мультфільма.  За допомогою програми «Stopmotion studio»   вони спробували підготувати анімаційний фільм про осінь.                

Не менш цікава була майстерка Наталії Шевченко зі створення коміксів, чудового методу засвоєння інформації, оскільки вдало поєднується текст та ілюстрації. Учителі із завзяттям складали комікси до дитячих казок «Колобок», вірша Мар’яни Савки «Котище», казки «Як Їжачок готувався до зими». 
Підбиваючи підсумки роботи, педагоги дійшли висновку ,  що медіаскладова є невід’ємною частиною грамотності в сучасному розумінні. Щира вдячність колективу закладу за чудовий захід,  неймовірну атмосферу і найголовніше –  безцінний досвід.