пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

«ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ» - ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ


Результат пошуку зображень за запитом "картинка Інтелект україни"
Інноваційний підхід – це спроба пошуку нової моделі сучасної початкової школи через організацію навчально-виховного процесу, оновлення змісту і структури освіти, впровадження у педагогічну практику інноваційних технологій навчання і виховання та розумне їх поєднання з класичними. Саме таким інноваційним підходом для навчання молодших школярів і є Всеукраїнський науково-педагогічний проект «Інтелект України», який запроваджується в практику роботи у ТЗОШ № 24, ТСЗШ ІМ, ТЗОШ № 4, ТСШ № 5, ТЗОШ № 28, ТСЗШ ОЕ. (Див. інформацію на блозі від 17.02.2016 р.)
З метою ознайомлення освітян міста з досвідом запровадження та реалізації  проекту на базі ТЗОШ № 24 (дир. Каразія І.Ю.) відбувся презентаційний семінар голів методичних об’єднань вчителів початкових класів на тему: «Створення умов формування основних компетентностей розвитку та виховання учнів початкової школи в межах науково-педагогічного проекту “Інтелект України”.
У роботі семінару взяли участь Ханзель Ж.І., завлабораторією обдарованої дитини ТОКІППО, координатор проекту Тернопільської області; Николин М.М., заступник директора ТКМЦ, кандидат педагогічних наук; Шевченко Н.Т., заступник директора з навчально-виховної роботи ТЗОШ № 24.

понеділок, 14 листопада 2016 р.

УХВАЛЕНО КОНЦЕПЦІЮ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ



     09 листопада 2016 року учителі третіх класів м.Тернополя, а у 2018-2019 н.р. – учителі перших класів, на засіданні Творчої майстерні (кер. Кордуба Н.Я., ТСЗШ ОЕ) зробили перші кроки назустріч новій українській школі: детально опрацювали Концепцію Нової української школи.
     Понад три роки тривав публічний діалог щодо стратегії змін в освіті України, відбулися десятки дискусій. І ось нарешті Колегія МОН ухвалила остаточну редакцію Концепції Нової української школи.

середа, 9 листопада 2016 р.

Особливості роботи з обдарованими учнями



Обдарованість дитини... Що це таке? Можливо це своєрідна іскра Божа, яку треба відшукати в її душі і допомогти не тільки не згаснути, а спалахнути полум’ям. Здібні, талановиті люди в будь-якому суспільстві є його “локомотивом”. Саме їхніми інтелектуальними зусиллями забезпечується прогрес суспільства, плодами якого користуються всі. Тому кожен учитель часто запитує себе: “Як знайти та визначити обдарованість?”
Відповідь на це запитання педагоги отримали на занятті Школи передового досвіду у ТСШ №3 , яке відбулося 03листопада 2016 року.
З прем’єрою творчого пошуку вчителів початкових класів ТСШ № 3 виступила директор школи, Заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук Будій Н.Д.
Методист  ТКМЦ  Гордіюк Н.М. запропонувала учасникам колективно скласти портрет обдарованого учня, умовно визначивши категорії обдарованих дітей, їх соціальні, психологічні характеристики, педагогічні проблеми в роботі з такими дітьми.
У презентації досвіду роботи вчитель початкових класів ТСШ № 3 Криса Т.М. продемонструвала,  за якими напрямами і принципами   здійснюється робота з обдарованими учнями у школі.
Присутні взяли участь у Майстер-класі вчителя початкових класів ТСШ №3  Копки Т.В., практично ознайомились із сучасними технологіями навчання обдарованих дітей.
ВЧИТЕЛЮ НА ЗАМІТКУ
Ознаки, що засвідчують про можливу обдарованість дитини
 в тій або іншій сфері:

вівторок, 8 листопада 2016 р.

Інтеграція навчального процесу як чинник розвитку пізнавальної активності учнів



02 листопада 2016 року на базі ТКГ (директор Тригуба В.К.) відбулося спільне засідання Стажувального майданчика молодого вчителя початкових класів м.Тернополя  (кер.Швидка О.П., ТКГ) і Школи молодого вчителя області (Морська  Я.Ф.) з теми «Інтеграція навчального процесу як чинник розвитку  пізнавальної активності учнів».
Викладач кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук  Городецька О.В. , методист ТОКІППО Морська Я.Ф. висвітлили теоретичні аспекти застосування  міжпредметної інтеграції  в початковій школі.
 Разом із методистом ТКМЦ  Гордіюк Н.М. молоді педагоги опрацьовували вимоги, яким повинен відповідати якісний  інтегрований урок.
Присутні мали змогу переглянути  інтегрований відеоурок з природознавства, навчання грамоти і трудового навчання у 1 класі, після чого дали його глибокий аналіз. У процесі спостереження та аналізу  уроку увага була   сконцентрована   на таких параметрах: