вівторок, 28 листопада 2017 р.

ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ СИСТЕМ ОСВІТИ ФІНЛЯНДІЇ ТА ЕСТОНІЇ

Дорогі освітяни!
Реформа  освіти — тема, що стосується кожного вчителя. Ми також прагнемо змін, інтеграції українських шкіл у європейську систему. Саме тому на численні прохання ВГ "ОСНОВА" організовує 2-й міжнародний інтернет-марафон для вчителів з фахівцями європейських країн.

Три дні — 12, 13 та 14 грудня — експерти з інновацій і керівники навчальних закладів Естонії та Фінляндії проведуть низку безкоштовних вебінарів, на яких ознайомлять із практикою впровадження нових методів навчання в реальних школах.

Тільки актуальні теми:
·         нові технології в освіті: роботи, хакатони, повна відмова від паперу в школі;
·         методи створення сучасного освітнього середовища, «школи щастя»;
·         програми занурення та навчання національних меншин;
·         як мотивувати учнів до успішного навчання.
Слухачі вебінарів матимуть змогу отримати сертифікат, який підтвердить опанування вами програми навчального курсу обсягом 30 годин (1 кредит за Болонською системою ЄКТС) або 60 годин (2 кредити ЄКТС). Сертифікати видає ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» — державний заклад, одним з напрямків діяльності якого є підвищення кваліфікації педагогів. Його сертифікати не потребують жодних інших підтверджень згідно з новим Законом України «Про освіту»!

ІІ ЕТАП ХVІІІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ім. П.ЯЦИКА

Конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться з 2000 року. Його ініціатор - бізнесмен з Торонто українського походження Петро Яцик, тодішній президент Ліги українських меценатів. Проводиться мовне змагання не лише в Україні, а й в усіх куточках планети, де є наша діаспора. За даними Ліги українських меценатів, щорічно в конкурсі беруть участь до 5 млн. учасників.
ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика традиційно розпочався у вьому світі 9 листопада, в День української писемності та мови.
 25 листопада 2017 року на базі Тернопільського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів - економічний ліцей №9  імені Іванни Блажкевич" відбувся ІІ (міський) етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
У ньому взяли участь учні третіх і четвертих класів з кожного освітнього закладу міста Тернополя. 
Всі учасники конкурсу  - МОЛОДЦІ!
Призери та переможці серед третьокласників:
І місце - Богач Антоніна, ТЗОШ № 16 ім.В.Левицького, учитель Рудик Т.З.;
ІІ місце - Якушевич Ярина, ТСШ № 3, учитель Копка Т.В.;
ІІІ місце - Харий Богдан, ТЗОШ № 20, учитель Махінка Н.В.
Призери та переможці серед четвертокласників:
І місце - Жаровська Юлія, ТСПОЕ, учитель Кордуба Н.Я.;
ІІ місце - Стасишин Уляна, ТЗОШ №13, учитель Фурман Г.Я.;
ІІІ місце - Котовська Юлія, ТЗОШ № 23, учитель Горбачук І.В.,
                Свідова Олеся, ТНВК №32, учитель Батьківська О.Й.
Вітаємо! Переможцям бажаємо успіхів на ІІІ (обласному) етапі!!!



пʼятниця, 24 листопада 2017 р.

ЯК ДОСЯГНУТИ ЕФЕКТИВНОСТІ УРОКУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ?

22 листопада 2017 року на базі ТСШ № 17 відбулося засідання фокус-групи вчителів української мови початкових класів, на якому педагоги обговорювали важливу проблему  щодо викладання рідної мови: як досягнути ефективності уроку української мови.
Мета практикуму : скоординувати практичну діяльність учителів щодо активного використання інноваційних методик, технологій, засобів навчання з метою формування у школярів життєвих компетентностей та ціннісних орієнтирів.
Педагоги ознайомились  із завданнями мовно-літературної освітньої галузі згідно з новим Державним стандартом початкової загальної освіти; склали конструктор сучасного уроку української мови; а також створили модель уроку в 3 класі, дотримуючись компетентнісно зорієнтованого підходу.
Під час створення конструктора (конспекту) уроку учителі звертали увагу на чітке формулювання мети, завдань, типу, форми проведення  уроку; конкретизацію методів, прийомів; запис дій учителя 
та передбачування  дій учнів; раціональний розподіл часу; виділення структурних елементів навчальної діяльності.


вівторок, 21 листопада 2017 р.

РОЗВИТОК КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

                                    Освітня реформа орієнтована на те, щоб зробити
                                    випускника конкурентноздатним у 21-му столітті  -
                                    випустити зі школи всебічно розвинену, здатну
                                    до критичного мислення цілісну особистість, 
                                    патріота  з активною позицією, інноватора,
                                    здатного змінювати навколишній світ та 
                                    вчитися впродовж життя.                     Л.Гриневич

19 листопада 2017 року відбулось засідання ІНТЕРАКТИВНОЇ ШКОЛИ СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ  з теми «Методика розвитку критичного мислення учнів у початковій школі» за участю  Олени Пометун, члена –кореспондента НАПН України, доктора пед.наук, професорки, творчої директорки неурядової організації «Учителі за демократію та партнерство», наукової керівниці та консультантки українських українських  і міжнародних освітніх проектів, авторки посібників, програм, підручників, наукових статей, експертки з освітніх інновацій, і Тетяни Ремех, старшого наукового співробітника Інституту педагогіки НАПН України, кандидата педагогічних наук, учителя-методиста.
У затишній і невимушеній атмосфері 7 годин пролетіли як одна мить. Тренери цікаво і доступно провели тренінг, емоційно насичений позитивом і креативністю. Важливо, що захід мав практичну  спрямованість і дає можливість відкривати нові шляхи для підвищення ефективності навчання.


понеділок, 13 листопада 2017 р.

КОНТИНУУМ ІНТЕГРОВАНОГО НАВЧАННЯ

02-03 листопада 2017 року учителі 4-их класів продовжили підготовку до впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти. Оновлення змісту й методик навчання молодших школярів зумовлене потребою в систематичному використанні можливостей початкової освіти для здійснення особистісно орієнтованого навчання в умовах інтегрованого навчання.
Саме міжпредметне навчання лежить в основі нових підходів до освіти, хоча сама ідея  інтеграції зовсім не нова. Її освоєння, як показує практика зарубіжних країн (Болгарія, Угорщина, Фінляндія, Німеччина), та теоретичні дослідження вітчизняних учених, створюють можливості формувати в учнів якісно нові знання, що характеризуються вищим рівнем осмислення, динамічністю застосування в нових ситуаціях, підвищення їх дієвості й системності.
Під час роботи тренінгу учителі майбутніх перших класів Нової української школи поглибили розуміння інтегрованого підходу, виділивши основні види інтеграції :
  повна інтеграція змісту різних навчальних предметів;
  тематична інтеграція навчального матеріалу з різних предметів з метою вивчення наскрізних тем;
   інтеграція видів навчальної діяльності учнів (несхожих між собою способів діяльності, що підпорядковані одній темі).

вівторок, 7 листопада 2017 р.

РЕАЛІЗАЦІЯ НАСКРІЗНИХ УМІНЬ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА: ТЕХНОЛОГІЯ "ЧИТАННЯ ТА ПИСЬМО ДЛЯ РОЗВИТКУ КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ"

Дуже часто учні пасивно сидять на уроках, слухаючи учителів, механічно записують, а потім бездумно відповідають на запитання, репродукуючи все те, що їм "надиктував" учитель. Вони розглядають знання, як щось застигле, що треба просто вкласти в голову. Такі учні не будуть мислити критично, поки учитель не створить творчої атмосфери, яка сприятиме активному залученню учнів до процесу навчання.
За допомогою методичних систем DAILY 5 (читання та письмо),  DAILY 4 (природознавство)DAILY 3 (математика) вчитель може залучити всіх учнів класу до активного набуття знань, до творчої діяльності, де всі учні стають учителями, а клас - діяльною громадою тих, хто вчиться.
31 жовтня 2017 року учителі початкових класів мали можливість ознайомитися з основними положеннями цих універсальних методик навчання на експрес-курсах Майстерні освітніх інновацій «Підвищення ефективності освітнього процесу шляхом упровадження нових форм та методів роботи» (керівник Копка Т.В., ТСШ № 3).

четвер, 2 листопада 2017 р.

VCHY.COM.UA - МАТЕМАТИКА ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ В ІНТЕРАКТИВНІЙ ФОРМІ

31 жовтня 2017 року на базі  ТСШ № 3 відбувся тренінг для вчителів початкових класів  «Впровадження ІКТ в освітній процес на прикладі інтерактивного курсу з математики VCHY.COM.UA"                    https://vchy.com.ua/ 
Тренінг провела спеціаліст по роботі з освітніми установами освітньої платформи vchy.com.ua  Порицька Оксана Іванівна, тренер «Інтерактивної школи».
Мета навчання – інформування вчителів про освітні можливості  платформи «ВЧИ.КОМ.ЮА», розгляд можливостей її використання для навчання школярів 1-4 класів.
До початку нового навчального року ТЗОВ ««ВЧИ.КОМ.ЮА» поповнили курс  «Математика для початкової школи» новими завданнями . Усі завдання на платформі розроблені професійними  методистами і виконані в інтерактивній формі. Кожен курс використовує систему побудови індивідуальної траєкторії навчання для кожної дитини в залежності від рівня її підготовки у суворій відповідальності з державними освітніми стандартами.

З метою оптимізації освітньої платформи  «ВЧИ.КОМ.ЮА»  для учнів організовано вільний доступ без обмежень в навчальний час (до 16.00), а також додатковий вільний доступ  (з обмеженням 20 завдань в день) у вечірній час та у вихідні дні.