пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

ТЕМАТИЧНЕ НАВЧАННЯ в Inquiry Based Learning: технологія проведення


Учителі початкових класів добре знають, що учні є надзвичайно допитливі. Від їхніх запитань нікуди подітись. Школярів цікавить все. Як зробити так, щоб на уроках учні могли шукати відповіді на власні запитання? Як правильно ставити запитання? Чи може учень скеровувати власну пізнавальну діяльність самостійно?
На ці та інші питання може дати відповідь ефективна стратегія навчання Inquiry Based Learning.

Inquiry Based Learning - навчання на основі учнівського запиту через дослідження, тобто процес конструювання учнями знань шляхом формулювання власних запитань та пошуку відповідей на них. Навчання, що базується на запитах учнів через дослідження, відповідає ключовим принципам нового Державного стандарту початкової освіти, вимогам до обов’язкових результатів навчання, сприяє формуванню ключових компетентностей та наскрізних вмінь учнів. В основі стратегії лежить діяльнісний підхід, коли замість лекцій та коротких відповідей про все, що вимагає програма, діти самостійно висувають гіпотези, проводять власні дослідження, роблять висновки та обговорюють ідеї. Учитель лише стимулює критично ставитися до цих ідей, спиратися на наукові факти й зосереджуватися на вирішенні проблемі.
28 листопада 2018 року учитель  пілотного класу ТЗОШ № 16 Роговська Л.І. під час роботи ФОКУС-ГРУПИ вчителів 2-их класів провела майстер-клас «Тематичне навчання в Inquiry Based Learning: технологія  проведення».  Лілія Ігорівна познайомила присутніх з технологією проведення тематичного дня на основі учнівського запиту з теми «Світ тварин. Особливості птахів».  Основна ідея полягає у дослідженні учнями проблеми від розмноження птахів до інших яйцекладних тварин, від питання «Що означає символ – яйце?» -  до ВЕЛИКОЇ ІДЕЇ ––  походження життя і світу.

вівторок, 20 листопада 2018 р.

ІНТЕГРАЦІЯ LEGO - ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС


Освітня реформа, яка зараз впроваджується,  вимагає нових підходів, нестандартних рішень і виходу за рамки звичного, комфортного і контрольованого.
15 листопада 2018 року у Тернопільській спеціалізованій школі І ст. повного дня з поглибленим вивченням іноземних мов ОСВІТНЄ #T'MISTECHKO ІННОВАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ зібрало вихователів дитячих садків і вчителів початкових класів на методичний захід - воркшоп «Інтеграція LEGO-технології в освітній процес».
Мета спільної зустрічі педагогів – ознайомлення з особливостями впровадження методики діяльнісно-компетентнісного навчання «Шість цеглинок», що сприятиме розвитку компетентностей дітей та становленню педагога Нової української школи.

пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

ЦІННІСНА ОРІЄНТАЦІЯ У ВИХОВАННІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В РЕЖИМІ РОБОТИ ГПД


Допомогти дитині реалізувати свій пізнавальний, творчий потенціал, навчитися з користю використовувати свій вільний час – є важливими завданнями закладів освіти, що ефективно розв’язуються за допомогою групи продовженого дня. Крокуючи у ногу із часом, вихователі ГПД цікавляться реформуванням освітньої сфери, готуються до  роботи у Новій українській школі.
24 жовтня 2018 року  вихователі зустрілися разом у навчально-виховному компдексі № 7 (дир. Волинець Л.М.) на занятті,  присвяченому темі «Ціннісна орієнтація у вихованні молодших школярів», компоненту дієвої формули Нової української школи.

Під час роботи педагоги-вихователі мали змогу обмінюватись практичними порадами у чотирьох активних групах,  дискутувати щодо наскрізного виховного процесу освітньої діяльності, про організацію ГПД за моделлю поваги до прав людини та демократії, проводили аналіз важливості теми «Цінності як визначальна характеристика людського буття: ціннісна орієнтація у вихованні».

пʼятниця, 2 листопада 2018 р.

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З І.БОЛЬШАКОВОЮ ТА М.ПРИСТІНСЬКОЮ


Для вчителів початкових класів 01.11.2018 року  організувано творчу зустріч з тренерами НУШ, високопрофесійними педагогами Новопечерської школи  м.Києва, авторами підручників (НМК) для першокласників: «Я досліджую світ» 1 клас (у 2-х частинах) та «Українська мова. Буквар» 1 клас (у 2-х частинах) Інною Большаковою та Мариною Пристінською.
І.Большакова і М.Пристінська  працюють над тим, щоб Нова українська школа стала частиною серця кожного українського вчителя та сьогоденням кожного українського школяра  і роблять це професійно, творчо, цікаво, креативно та натхненно.
Педагоги  з величезним задоволенням поспілкувались з гостями , взяли активну участь в інтерактивних вправах; дискутували, ділились думками, обговорювали, цікавились, дякували, а на закінчення виразили бажання ще не раз зустрітися...
Висловлюємо вдячність Коненко Л.Б., зав.лабораторією дошкільної і початкової освіти ТОКІППО, за сприяння  організації зустрічі.