четвер, 28 лютого 2019 р.

ВИБІР ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 2 КЛАСУ НУШ

Як обирати підручники для 2 класу
Відповіді на запитання вчителів

Розпочато другий етап конкурсного відбору підручників для 2 класу. Сьогодні вчитель приймає вільне і відповідальне рішення: за якими підручниками навчатимуться другокласники у його школі протягом наступних 5 років. Відповідаємо на запитання, які найбільше хвилюють педагогів.
Хто визначає, які підручники надійдуть до моєї школи?
Вибір підручників здійснюють безпосередньо вчителі. Педагогічна рада закладу освіти затверджує цей вибір і складає відповідний протокол.
Чи має право районне управління освіти рекомендувати конкретний підручник?
Будь-яка особа може вести роз’яснювальну роботу, пропонувати, коментувати той чи інший підручник, проте ніхто, зокрема орган управління освіти, не має права нав’язувати вибір вчителям.
Чи можна обрати для 2 класу підручники не тих авторів, за підручниками яких діти навчалися у 1 класі?
Положення про конкурсний відбір підручників не обмежує вибір підручників для 2 класу минулорічним вибором. Тож якщо вчитель бачить необхідність обрати для 2 класу підручники інших авторів, які, наприклад, мають кращу методичну підтримку, він має право це зробити.
Чи можна в межах певної освітньої програми працювати за підручником, створеним відповідно до іншої освітньої програми?
Закон України “Про освіту” надає учителю академічну свободу, зокрема й у виборі навчальних матеріалів. Якщо педагог, працюючи за вподобаним підручником, може реалізувати завдання освітньої програми, ніхто не вправі заборонити йому обрати підручник, розроблений до іншої програми.
Ми працювали з 1 класами за програмою Савченко, а з наступного навчального року хочемо перейти на програму Шияна. Як це зробити?
За рішенням педагогічного колективу, яке зазначається у відповідному протоколі, Типову освітню програму, за якою працює заклад освіти, можна змінити на іншу.
До якої дати ми, вчителі, маємо визначитися із вибором підручників для 2 класу?
З 25 лютого 2019 року вчителі мають можливість ознайомитися з фрагментами підручників для 2 класу. Результати вибору підручників заклади освіти вносять до спеціальної форми у Державній інформаційній системі освіти з 4 по 10 березня. Більшість педагогічних колективів вже запланували засідання педрад на 4-5 березня.
Де можна ознайомитися з проектами підручників?
З усіма проектами підручників для 2 класу можна ознайомитися в електронній бібліотеці ІМЗО.
Детально про правила конкурсного відбору читайте на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

Будьте відповідальними і сміливими у виборі! Обирайте підручники, працювати за якими легше і зручніше – для Ваших учнів та для Вас.

вівторок, 26 лютого 2019 р.

ВЕБІНАР: НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧНІВ 2-го КЛАСУ НУШ



   
Лютий 2019
28

Тільки за попередньою реєстрацією

   
              Спікери заходу:








              Олександра Савченко
               Катерина Пономарьова
               Наталя Морзе і Ольга Барна
               Наталія Листопад
               Ірина Грущинська  і Зоя Хитра





Всі учасники отримують іменний сертифікат


Програма 
• Як навчити другокласників дружити зі словом і стати справжніми читачами? 
• Де у щоденному житті можна використати знання з математики? 
• Чому інтегрований курс «Я досліджую світ» допомагає кожному стати успішним і щасливим? 
• Що об'єднує інформатику та дизайн і технології? 

Про це і багато іншого — цікавого й актуального для вчителя початкової школи — під час вебінару «Навчально-методичне забезпечення учнів другого класу Нової української школи»на який вас запрошують Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України та Український освітянський видавничий центр «Оріон». 

Про нові завдання кожної освітньої галузі і нові підходи до їх вирішення вам розповідатимуть автори підручників для 2 класу: 
«Українська мова та читання» – Олександра Савченко, доктор педагогічних наук, академік НАПН України ,

Катерина Пономарьова, кандидат педагогічних наук; 
«Математика» – Наталія Листопад
«Я досліджую світ» – Наталя Морзе, доктор педагогічних наук, член-кореспондент НАПН України 
й Ольга Барна, кандидат педагогічних наук; 
Ірина Грущинська і Зоя Хитра, кандидат педагогічних наук. 
За підсумками Всеукраїнського конкурсу проектів підручників для 2 класів ці підручники рекомендовані для використання в Новій українській школі. 

Відповідь на ваші запитання у прямому ефірі. 

неділя, 24 лютого 2019 р.

СТОРІТЕЛІНГ. ЗАГОВОРИ, ЩОБ Я ТЕБЕ ПОБАЧИВ


Як зацікавити учнів своїм предметом чи новою темою? Просто розповісти їм про важливість навчання та здобуття знань? Це більше не працює. Сучасні діти губляться серед оточуючого їх інформаційного шуму, тому якщо розказані вчителем факти одразу не зачепили, вони автоматично потрапляють до категорії нецікавих.
Виникає питання: як треба вести урок, аби не просто привернути увагу дітей, а ще й стимулювати їх до подальшого поглиблення знань? І тут на допомогу може прийти неординарний метод навчання: сторітелінг.
Усі люди полюбляють слухати цікаві історії, а що це означає?  Правильно побудувавши розповідь, можна зачепити не розум і логіку, а саме емоції. Викликавши у слухача потрібні переживання, можна вивести його на певні висновки, а потім – підштовхнути до потрібних вчинків.
 Модне слово "сторітелінг" з'явилося в нашому лексиконі не так давно, але швидко інтегрувалося чи не в усі сфери життя. Такі властивості методики сьогодні високо оцінили не тільки керівники компаній, а й маркетологи, журналісти, редактори і педагоги. Сторітелінг як формат навчання у школі має величезну практичну користь: легке засвоєння матеріалу, розвиток уяви, подолання страху публічного виступу, налагодження стосунків з іншими учнями, самопізнання. Тож не дивно, що з кожним роком він стає всі більш популярним.
20 лютого 2019 року Фокус-група  вчителів 4-их класів  вивчала особливості та методику проведення сторітелінгу, одного з найцікавіших та найпродуктивніших сучасних методів навчання. 
Заняття (педагогічне моделювання) з теми "Сторітелінг - ефективний метод навчання молодшого школяра" відбулося на базі ТЗОШ №19.

субота, 23 лютого 2019 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОНЛАЙН-МАРАФОН

Шановні друзі!
Пропонуємо долучитися до Всеукраїнського онлайн-марафону «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: перші підсумки та прогнози». 
26 лютого з 12:45 до 20:45  Ви матимете змогу почути найкращих спікерів. Серед них — автори підручників, учителі пілотних шкіл, практичні психологи, методисти, директори інклюзивних ресурсних центрів, корекційні педагоги. Усі вони будуть ділитися власним досвідом і висвітлювати тенденції, що спостерігаються у сфері освіти.
До участі в марафоні запрошуємо вчителів майбутніх других і перших класів, керівників закладів загальної середньої освіти та заступників, методистів, батьків, а також батьків і педагогів, які працюють із дітьми з
особливими освітніми потребами.
У межах Всеукраїнського онлайн-марафону пріоритетом № 1 видавництва «Ранок» є об’єднання спільноти вчителів, які бажають підвищити власну ефективність та бути в курсі всіх новинок у галузі освіти. 
Кожний зареєстрований учасник, присутній на онлайн-марафоні, отримає персональний сертифікат.  Участь у вебінарі та сертифікат є безкоштовними.

ДОКЛАДНІШЕ:

http://inschool.ranok.com.ua/

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdkE-Gehq1y38JHvzEqmGy4UYwGklJtvb971OYPdcusnBY_dQ/viewform

пʼятниця, 15 лютого 2019 р.

ЛЕПБУК - НОВА ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


Початкова освіта має на меті всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних вмінь відповідно до вікових та індивідуальних психологічних особливостей і потреб, формування цінностей, розвиток самостійності, творчості та допитливості. Створення лепбука  - один з інструментів, що дозволяє реалізувати вимоги нового Державного стандарту початкової освіти.
13 лютого 2019 року на базі ТЗОШ № 11 відбувся семінар-практикум вихователів ГПД, мета якого – ознайомлення педагогів із технологією впровадження лепбуків в освітній процес, вироблення практичних навичок зі створення лепбука.

пʼятниця, 1 лютого 2019 р.

ОСВІТНІ МЕТОДИКИ THE LEGO FOUNDATION У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ


29 січня 2019 року на базі ТЗОШ № 14 відбувся тренінг для вчителів перших класів м.Тернополя з теми «Освітні методики The LEGO Foundation у початковій школі».  
Методика «Шість цеглинок» - це шість цеглинок LEGO різного кольору, які отримала кожна дитина першого класу. Башточка з цих шести цеглинок  - це навчальний інструмент для кожної дитини, який постійно має бути поруч, на парті. І здавалося б, такий простий інвентар, але за його допомогою можна вивчати утворення, додавання, віднімання чисел, табличку множення, сторони світу, різновидності ґрунтів і т.д., і все у вигляді гри.
 Головне – аби педагог знав, коли, як і в якій формі можна використовувати цеглинки під час уроків.
Усі запропоновані завдання тренінгу були пов’язані із фантазуванням і безпосереднім контактом один з одним.