вівторок, 23 травня 2023 р.

ПЕДАГОГІЧНА ДІАГНОСТИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВЧИТЕЛЯ

 

Педагогічна діагностика - це система методів і засобів вивчення професійного рівня вчителя, що сприяє визначенню як реальних досягнень вчителя, так і факторів, що гальмують його розвиток у професії.

Педагоги є рефлексивними практиками, які входять у професію з певною базою знань і набувають нові знання і досвід, "дорощуючи" їх до попередніх. 

З метою надання допомогти вчителям у створенні й реалізації нових педагогічних теорій   і практик, а також у підвищенні їх компетентності щодо педагогічної діяльності 23 травня 2023 року проведено  інтерактивну  онлайн лекцію "Організація та впровадження безперервної педагогічної діагностики".

Професійний розвиток педагогічних працівників передбачає постійну самоосвіту, участь у програмах підвищення  кваліфікації та будь-які інші види і форми професійного зростання.

Шановні колеги! Пропонуємо АНКЕТУ САМООЦІНЮВАННЯ власної педагогічної майстерності, розроблену для учителів початкових класів - учасників сертифікації - 2023. Анкета самооцінювання містить шістдесят тверджень, зміст яких відповідає трудовим діям професійних компетентностей, зазначених у Професійному стандарті за професіями "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 23 грудня 2020 року № 2736-20.

До кожного твердження запропоновано п'ять варіантів відповідей. Вам необхідно обрати один з варіантів. 

Сподіваємося, що запропонована анкета сприятиме Вашому професійному розвитку. Ви зможете належним чином оцінити стан розвитку власних професійних компетентностей та виявити резерви для подальшого професійного зростання. (З Наказу Державної служби якості освіти України від 06.03.2023 № 01-10/50).

АНКЕТА САМООЦІНЮВАННЯ:

https://drive.google.com/file/d/1j0JGybOCVrkH4G5_Ck29N86oQScAgUSL/view?usp=sharing








понеділок, 15 травня 2023 р.

ЗАКІНЧЕННЯ 2022/2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

 

 

 Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року № 711 «Про початок навчального року під час дії правого режиму воєнного стану в Україні» освітній процес у 2022/2023 навчальному році триватиме до 30 червня 2023 року.

    Тривалість навчального року визначається з урахуванням проведення навчальних екскурсій та навчальної практики, додаткових консультацій для усунення прогалин у навчанні здобувачів освіти та інших форм організації освітнього процесу, що визначені освітньою програмою закладу.

    Наприкінці навчального року (протягом п’яти днів у 1 і 2 класах або десяти днів у 3 і 4 класах) рекомендовано проводити навчально-пізнавальну, пошукову-дослідницьку практику, яка передбачає активну діяльність учнів у школі та поза її межами, реалізацію проєктів, екологічних акцій тощо (Державний стандарт початкової освіти, п.25)

    Вибір змісту і форм організації навчально-пізнавальної практики заклад освіти визначає самостійно.

    Фактичне виконання навчальної програми фіксується у Класному журналі відповідно до Методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 02.09.2020 № 1096.

    Фіксацію результатів оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюють відповідно до Методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813, та роз’яснень до них, викладених у цьому документі в окремому розділі.

 

   Для підсумкового оцінювання в кінці навчального року достатньо мати записи оцінювальних суджень у робочих зошитах, навчальних посібниках з друкованою основою (якщо такі використовуються), зошитах для діагностувальних робіт, носіях взаємозв’язку з батьками, у класному журналі.

 

   Підсумкове оцінювання за рік з предметів таких освітніх галузей, як «Технологічна», «Інформатична», «Мистецька» і «Фізкультурна»  здійснювати шляхом узагальнення даних, отриманих під час формувального оцінювання, з урахуванням динаміки формування результату навчання.

 

   Підсумкову (річну) оцінку фіксувати у класному журналі і свідоцтвах досягнень учнів.

 

    Свідоцтво досягнень учня можуть підписувати учитель класу, батьки учня,  керівник закладу. Оригінал документа пропонується зберігати батькам учня/учениці чи особам, що їх замінюють. Копію документа з відміткою «Згідно з оригіналом», що закріплено печаткою, рекомендується зберігати в особовій справі учня.

 

     Відповідно до наказу МОН України від 11.01.2023 року № 19 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році» звільняються від проходження державної підсумкової атестації учні, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти. (Державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти, мала бути проведена з української мови (оцінювання результатів з української мови та читання і математики). Якщо у свідоцтві досягнень прописана колонка «ДПА», то робиться запис «зв.».

    

 

четвер, 11 травня 2023 р.

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ В МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

 

Емоційний інтелект є однією з головних складових у досягненні успіху в житті та відчуття щастя. Якщо упродовж ХХ ст. для дипломатії, науки та навчальних закладів важливим був логічний інтелект, то у ХХІ ст. коли процес глобалізації охопив усі сфери життя, актуальним став емоційний інтелект і пов’язані з ним форми практичного і творчого інтелекту.

Особливість психології дитини молодшого шкільного віку полягає в тому, що вона ще мало усвідомлює власні переживання і не завжди здатна зрозуміти причини, що їх викликають. На труднощі у навчальному закладі дитина частіше відповідає емоційними реакціями – гнівом, страхом, образою. Багато дітей у цей час потребують підтримки і допомоги дорослих, тому важливо, щоб батьки і вчителі разом з психологом розуміли її проблеми, переживання. Тільки тоді вони зможуть надати дитині ефективну допомогу.

10 травня 2023 року відбулась онлайн-зустріч з психологами міста з метою організації співпраці з учителями початкових класів щодо роботи над розвитком емоційної компетентності.

В ході роботи учасники дійшли висновку, що ефективність діяльності з розвитку емоційного інтелекту молодших школярів залежить від усвідомлення фахівцями її важливості,  створення психологічних умов та методичного забезпечення у загальноосвітніх навчальних закладах.

                                         


вівторок, 9 травня 2023 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2023" (ДРУГИЙ ТУР)

 

З 01 по 14 травня 2023 року триватиме другий тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2023" (номінація "Початкова освіта").  Тернопільську область представлятиме Золота Юлія Володимирівна.

Золота Юлія Володимирівна 

вчитель початкових класів Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради Тернопільської області

  • Педагогічний стаж: 9 років. 
  • Кваліфікаційна категорія: спеціаліст першої категорії. 
  • Освіта: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, 2010 рік. 

  •                                   

Юліє Володимирівно! Бажаємо якнайкраще проявити свою майстерність і професіоналізм!!!