пʼятниця, 30 грудня 2016 р.

Вітання з Новим роком

Результат пошуку зображень за запитом "листівка з новим роком 2017"

Шановні колеги!
Вітаю Вас із прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!
Нехай 2017 рік буде роком чистих помислів і добрих справ та багатим на нові здобутки і приємні події.
Бажаю всім міцного здоров'я, щастя, добра, миру й взаєморозуміння, успіхів у роботі, сімейного добробуту!

вівторок, 27 грудня 2016 р.

Виготовлення новорічної іграшки

    

КОНСПЕКТ УРОКУ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У 2 КЛАСІ

           Підготувала

вчитель початкових класів ТЗОШ № 20

 СТРІЛЬЧУК ЗОРЯНА БОГДАНІВНА

Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення ялинкових прикрас. Новорічна ялинка.


Мета: ознайомити учнів із процесом виготовлення новорічної іграшки,    
удосконалити навички роботи з папером; розвивати конструктивні  
здібності, фантазію; формувати навички співпраці; виховувати охайність.
Обладнання: демонстраційний матеріал — зразок новорічної іграшки;
сніжинка; плакат із кросвордом; для індивідуального користування —
альбом, нитки; ножиці, клей; малюнки хвойних дерев, правила роботи з
ножицями, шишки хвойних дерев, зріз ялини, книжка «Чарівні історії Діда
Мороза»,відео «Новий рік в різних країнах», мікрофон.

середа, 21 грудня 2016 р.

Формування інформаційної культури молодшого школяра



Вдосконалення інформаційних технологій створює умови для ефективного розвитку сучасного суспільства. Комунікаційні засоби стали невід’ємною складовою життя людей у всіх сферах діяльності. Мобільні телефони, комп’ютери та інтернет, розширивши комунікаційні, просторові й часові межі, розкрили нові можливості для спілкування, освіти, праці, відпочинку та творчої самореалізації особистості.
Кількість користувачів мобільних телефонів та інтернету щодня невпинно збільшується. Більшою їхньою частиною є діти.

вівторок, 20 грудня 2016 р.

Оприлюднена Хрестоматія дитячої літератури

http://osvita.ua/school/53485/На сайті Міносвіти розміщена електронна версія Хрестоматії сучасної дитячої літератури у двох томах для 1-2 класів та 3-4 класів. Про це повідомляє прес-служба МОН.
За повідомленням МОН, зазначена книга входить до серії «Шкільна бібліотека» для початкової школи, що вперше за історію Незалежності друкується за бюджетні кошти і вперше виставлена у вільний доступ в електронному вигляді ще до того, як буде доставлена до всіх шкільних бібліотек.
За словами Лілії Гриневич, в книзі зібрані твори як живих класиків дитячої української літератури, так і молодих письменників, які лише почали завойовувати серця українських дітей.
До хрестоматії увійшли твори авторів, доданих до програми Літературного читання в рамках оновлення навчальних програм для 1-4 класів. Насамперед, це твори письменників, яких немає в чинних підручниках: Сашка Дерманського, Івана Андрусяка, Галини Малик, Лесі Вороніної, Катерини Бабкіної, Галини Ткачук, Григорія Фальковича, Оксани Лущевської, Василя Голобородько, Тетяни Стус, Тараса та Мар’яни Прохаськів, та інших – всього близько 40 імен.

пʼятниця, 16 грудня 2016 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2017»

У місті закінчився міський тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017», який проходив з 16 листопада  по 12 грудня 2016 року.
Для нас, учителів початкових класів , він дійсно став святом – святом творчості,святом педагогічної майстерності, святом професійного спілкування. 

В І етапі конкурсу  взяло участь 9 учителів початкових класів:
Копка Тетяна Вікторівна,                      ТСШ № 3;
Беркита Зоряна Євгенівна,                   ТКГ;
Гніденко Наталія В’ячеславівна,         ТЗОШ № 22;
          Домбровська Наталія Михайлівна,      ТОЕК ШМ ім.І.Герети
Козачок Тетяна Олегівна,                     ТСШ № 7;
Лєскова Людмила Григорівна,             ТНВК ШПЛ № 2;
Махінка Наталія Володимирівна,        ТЗОШ № 20;
          Швець Оксана Михайлівна,                 ТЗОШ № 28;
          Яріш Галина Петрівна,                         ТСШ № 29

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

«ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ» - ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ


Результат пошуку зображень за запитом "картинка Інтелект україни"
Інноваційний підхід – це спроба пошуку нової моделі сучасної початкової школи через організацію навчально-виховного процесу, оновлення змісту і структури освіти, впровадження у педагогічну практику інноваційних технологій навчання і виховання та розумне їх поєднання з класичними. Саме таким інноваційним підходом для навчання молодших школярів і є Всеукраїнський науково-педагогічний проект «Інтелект України», який запроваджується в практику роботи у ТЗОШ № 24, ТСЗШ ІМ, ТЗОШ № 4, ТСШ № 5, ТЗОШ № 28, ТСЗШ ОЕ. (Див. інформацію на блозі від 17.02.2016 р.)
З метою ознайомлення освітян міста з досвідом запровадження та реалізації  проекту на базі ТЗОШ № 24 (дир. Каразія І.Ю.) відбувся презентаційний семінар голів методичних об’єднань вчителів початкових класів на тему: «Створення умов формування основних компетентностей розвитку та виховання учнів початкової школи в межах науково-педагогічного проекту “Інтелект України”.
У роботі семінару взяли участь Ханзель Ж.І., завлабораторією обдарованої дитини ТОКІППО, координатор проекту Тернопільської області; Николин М.М., заступник директора ТКМЦ, кандидат педагогічних наук; Шевченко Н.Т., заступник директора з навчально-виховної роботи ТЗОШ № 24.

понеділок, 14 листопада 2016 р.

УХВАЛЕНО КОНЦЕПЦІЮ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ



     09 листопада 2016 року учителі третіх класів м.Тернополя, а у 2018-2019 н.р. – учителі перших класів, на засіданні Творчої майстерні (кер. Кордуба Н.Я., ТСЗШ ОЕ) зробили перші кроки назустріч новій українській школі: детально опрацювали Концепцію Нової української школи.
     Понад три роки тривав публічний діалог щодо стратегії змін в освіті України, відбулися десятки дискусій. І ось нарешті Колегія МОН ухвалила остаточну редакцію Концепції Нової української школи.

середа, 9 листопада 2016 р.

Особливості роботи з обдарованими учнями



Обдарованість дитини... Що це таке? Можливо це своєрідна іскра Божа, яку треба відшукати в її душі і допомогти не тільки не згаснути, а спалахнути полум’ям. Здібні, талановиті люди в будь-якому суспільстві є його “локомотивом”. Саме їхніми інтелектуальними зусиллями забезпечується прогрес суспільства, плодами якого користуються всі. Тому кожен учитель часто запитує себе: “Як знайти та визначити обдарованість?”
Відповідь на це запитання педагоги отримали на занятті Школи передового досвіду у ТСШ №3 , яке відбулося 03листопада 2016 року.
З прем’єрою творчого пошуку вчителів початкових класів ТСШ № 3 виступила директор школи, Заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук Будій Н.Д.
Методист  ТКМЦ  Гордіюк Н.М. запропонувала учасникам колективно скласти портрет обдарованого учня, умовно визначивши категорії обдарованих дітей, їх соціальні, психологічні характеристики, педагогічні проблеми в роботі з такими дітьми.
У презентації досвіду роботи вчитель початкових класів ТСШ № 3 Криса Т.М. продемонструвала,  за якими напрямами і принципами   здійснюється робота з обдарованими учнями у школі.
Присутні взяли участь у Майстер-класі вчителя початкових класів ТСШ №3  Копки Т.В., практично ознайомились із сучасними технологіями навчання обдарованих дітей.
ВЧИТЕЛЮ НА ЗАМІТКУ
Ознаки, що засвідчують про можливу обдарованість дитини
 в тій або іншій сфері:

вівторок, 8 листопада 2016 р.

Інтеграція навчального процесу як чинник розвитку пізнавальної активності учнів



02 листопада 2016 року на базі ТКГ (директор Тригуба В.К.) відбулося спільне засідання Стажувального майданчика молодого вчителя початкових класів м.Тернополя  (кер.Швидка О.П., ТКГ) і Школи молодого вчителя області (Морська  Я.Ф.) з теми «Інтеграція навчального процесу як чинник розвитку  пізнавальної активності учнів».
Викладач кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук  Городецька О.В. , методист ТОКІППО Морська Я.Ф. висвітлили теоретичні аспекти застосування  міжпредметної інтеграції  в початковій школі.
 Разом із методистом ТКМЦ  Гордіюк Н.М. молоді педагоги опрацьовували вимоги, яким повинен відповідати якісний  інтегрований урок.
Присутні мали змогу переглянути  інтегрований відеоурок з природознавства, навчання грамоти і трудового навчання у 1 класі, після чого дали його глибокий аналіз. У процесі спостереження та аналізу  уроку увага була   сконцентрована   на таких параметрах:

пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

Інформація про авторів, твори яких внесено в нову програму з "Літературного читання"

  Шановні колеги!
           
Картинки по запросу чтение
Оновлена навчальна програма з "Літературного читання" містить великий список авторів, твори яких відсутні в наявних підручних з даного предмета.
 Пропонуємо інформацію щодо нових авторів, твори яких внесено в навчальну програму «Літературне читання. 2–4 класи», що затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 05.08.2016 № 948.
Дана інформація допоможе Вам якісно організувати навчальний процес на уроках літературного читання, оскільки містить біографічні дані про авторів, їх бібліографію, а також Інтернет-посилання до творів, які можуть бути опрацьовані на уроках.

середа, 12 жовтня 2016 р.

На відкритій платформі ЕдЕра викладені відеоматеріали до оновленої програми з Літературного читання


Письменники, чиї імена додали до навчальної програми з Літературного читання, особисто розказують про себе, свої твори та творчий шлях.

Результат пошуку зображень за запитом "картинки про школу 1 клас адаптація"         “Ці відеоматеріали створені, щоб допомогти вчителям, дітям та батькам  працювати за оновленими програмами початкової школи, адже змінити підручники за такі короткі терміни було неможливо. Тому на відкритій платформі у вільному доступі, в невимушеній формі письменники особисто читають власні твори. Цей формат допоможе вчителям зробити уроки цікавішими, а дітей – зацікавить сучасною дитячою літературою”, - зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
 Письменники на відео весело розповідають про себе, читають свої твори, розкривають таємниці та секрети своїх книжок учителям.
 Наприклад, Валентина Вздульська, одна з молодих письменниць, чиї твори потрапили до програми після оновлення, розказує про свою книжку-картинку, яку можна прочитати використовуючи не лише текст, а й ілюстрації.
 Її колега Олександра Кочубей не лише представляє свої твори, а й ділиться, як дитяча пристрасть до написання текстів на шпалерах переросла у навчання в Київському національному лінгвістичному університеті та письменницьку працю.
 Олександр Дерманський пише і прозу, і поезію представляє свої як нові, так і вже визнані читачами та літературознавцями твори.
 Іван Андрусяк поділився на відео спогадом про те, як його донька складала ЗНО та яким чином це надихнуло його писати “розбишацькі книжки”.
 Класик української дитячої літератури Анатолій Качан, на віршах якого виросло не одне покоління українців, залишається актуальним і представляє поезію зі своєї нової збірки.
 На онлайн-платформі ЕдЕра ви також зможете знайти відео з Олесею Мамчич, Оксаною Кротюк, Лесею Вороніною, Ларисою Денисенко, Галиною Ткачук, Катериною Бабкіною.
 Активна учасниця проекту оновлення програм початкової школи письменниця Тетяна Стус, окрім відео, на якому презентує свої твори, записала звернення до вчителів, де пояснює, як можна застосовувати записані відео для урізноманітнення навчального процесу.
 “З сучасними письменниками ви можете поспілкуватися особисто – знайти автора у соцмережі,  запросити  на веб-конференцію, полистуватися з ним чи навіть запросити на зустріч до своєї школи”, - додає Тетяна Стус.
 Павло Хобзей наголосив: “Ми відстежуватимемо ефективність цього проекту і шукатимемо можливості його продовжити, щоб давати вчителям і дітям більше сучасного змісту і нових методик для ефективного запровадження компетентнісного навчання.”
З відеоматеріалами для Літературного читання можна ознайомитись тут.
Відео також доcтупні на каналі Youtube.
Проект оновлення програм початкової школи та підготовка відеоматеріалів здійснені спільно МОН та проектом ЕдЕра за підтримки Міжнародного благодійного фонду “Відродження”.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України планує випустити сучасні хрестоматії із серії «Шкільна бібліотека» з творами українських письменників, які були додані до Кола читання в оновленій програмі «Літературне читання» у початковій школі. 

середа, 5 жовтня 2016 р.

Як успішно організувати адаптаційний період першокласника


Вступ до школи  - переломний момент у житті дитини. Він пов'язаний із побудовою нового типу стосунків з оточенням (ровесниками й дорослими), засвоєнням нового виду основної діяльності (навчальної, а не ігрової). Змінюється все: обов’язки, оточення, режим. Це «кризовий» період у житті першокласника, і ця «криза» виявляється у тому, що свою потребу в грі учень має задовольняти навчальними способами. Необхідно, щоб у першому класі перехід від ігрової діяльності до  навчальної був поступовим. Робота  з шестирічними дітьми передбачає обов’язкове урахування їх фізіологічних і психологічних особливостей. Тому одним з основних завдань вчителів і психологів, що працюють у першому класі, є створення умов для успішної адаптації дітей до шкільного життя.




Саме такою була тема Методичного практикуму вчителя 1 класу, який відбувся 28 вересня 2016 року на базі ТЗОШ № 16.
На початку заняття заступник директора з навчально-виховної роботи Рудик Т.З.  ознайомила педагогів з вимогами щодо забезпечення належних умов для навчання та виховання учнів 1 класу, звернула увагу на специфіку організації уроків в адаптаційний період.
Вчитель-методист ТЗОШ № 16 Роговська Л.І. висвітлила теоретичні основи адаптації   першокласників до школи. Іванюк Т.М., шкільний психолог, розкрила психологічні аспекти адаптації. Вчителі перших класів ТЗОШ № 16 продемонстрували відеопрезентацію  дидактичних та розвивальних ігор, фізкультхвилинок, фрагментів уроків навчання грамоти, математики, природознавства тощо.
Заняття завершилось розробкою методичних рекомендацій щодо адаптації учнів 1-го класу до шкільного навчання для вчителів і батьків.